Piłka nożna to sport nie tylko dla chłopaków

W minioną niedzielę 20 listopada 2011r. w Wiśniowej piłkarki nożne z Łostówki przystąpiły do rywalizacji w Małopolskiej Lidze Młodziczek. Pierwszy występ w tegorocznych rozgrywkach ligowych wypadł obiecująco.

Zawodniczki UKS „Oset”odniosły jak na razie cztery zwycięstwa i zremisowały jeden mecz (0:0) ze zwycięzcą zeszłorocznych zmagań – drużyną ,,Naprzód” Sobolów. Po dwóch turniejach UKS „Oset” Łostówka zajmuje trzecią pozycję w lidze. Drużyna ma jednak sporo zaległych meczy, gdyż nie wystąpiła w pierwszym turnieju w Regulicach.

W drużynie UKS „Oset” Łostówka wystąpują: Myszogląd Daria, Więckowska Oliwia, Jackowiec Łucja, Myszogląd Marzena, Myszogląd Angelika, Wadyl Iwona z Łostówki oraz Justyna Popławska z Kasiny Wielkiej. Trenerem dziewcząt jest Maciej Potaczek.

Zawodniczki UKS „Oset” trenują na codzień w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łostówce. Treningi odbywają się w każdą sobotę w godz. 10.00 – 12.00. Opiekunowie UKS „Oset” serdecznie zapraszają wszystkie chętne dziewczęta z klas IV-VI z terenu miasta i gminy Mszana Dolna, które chciałyby dołączyć do drużyny.

Zobacz również