Rekordzista z ponad 3 promilami. Policja podsumowuje weekend

Na przestrzeni minionego weekendu na drogach powiatu limanowskiego, zatrzymanych zostało 5 nietrzeźwych kierujących i 1, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Rekordzista z 3,3 promila alkoholu został zatrzymany w Dobrej.

20 listopada około godziny 09:15 w Dobrej do kontroli drogowej zatrzymany został kieujący samochodem marki Ford Fiesta. Kierującym okazał się być 42-letni mieszkaniec Gminy Dobra. Rutynowe badanie alkomatem wykazało w jego organiźmie obecność aż 3,3 promila alkoholu. Kierowcy zostało zabrane prawo jazdy.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany około godziny 9:45 w Limanowej na ul. Granicznej. Policjanci zostali tam wezwani do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego. Na miejscu funkcjonariusze zastali  dwóch mężczyzn, którzy podróżowali ww. pojazdem. W związku w z tym, że żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem, zostały zabezpieczone ślady, na podstawie których policjanci ustalili kierującego. Okazał się nim 25 letni mieszkaniec gm. Limanowa. Miał w organizmie stężenie alkoholu sięgające 2.6 promila. Kierował pojazdem nie mając w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Na drogach powiatu limanowskiego odnotowano 8 kolizji w których nikt nie odniósł żadnych obrażeń. W przypadku 7 kolizji kierujący byli trzeźwi.

 

 

Zobacz również