Tymbark pokonuje Orkana w derbach limanowszczyzny

W meczu dwóch drużyny reprezentujących nasz region w IV lidze, KS Tymbark pokonał u siebie 1:0 Orkana Szczyrzyc. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 35 minucie Mateusz Wikar.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Groźnie na bramkę Zawady strzelali Nowak i Gargas. W dalszej części gry do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze którzy w 35 minucie objęli prowadzenie po golu Mateusza Wikara

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło a w samych sytuacjach bramkowych zawodnikom obu drużyn brakowało szczęścia albo precyzji. Najlepszą okazję do wyrównania miał Charles Okere który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka. Chwile później z drugiej strony strzałem w słupek odpowiedział Kurczab. W samej końcówce meczu inicjatywa należała do beniaminka z Tymbarku dzięki czemu wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

Przed ostatnią kolejką rundy jesiennej KS Tymbark zajmuje z dorobkiem 20 punktów siódme miejsce w tabeli. Orkan Szczyrzyc z sześcioma oczkami mniej lokuje się o dwie pozycje niżej.