Będzie transmisja na żywo

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w noc Bożego Narodzenia w Pasterce. Zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby 24 grudnia znaleźć się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Wystarczy połączyć się z internetem i wpisać na klawiaturze adres lokalnej, limanowskiej telewizji internetowej www.tv28.pl, by z głośników popłynęły znajome kolędy, te śpiewane w całej Polsce, ale i te zagórzańskie.

Możliwość uczestniczenia w Pasterce w swoim rodzinnym kościele ucieszy zapewne naszych rodaków rozsianych po całym świece, a nie brakuje ich na wszystkich prawie kontynentach – mszaniacy wyemigrowali do USA, Kanady, Australii i Afryki Południowej, nie mówiąc o krajach Europy Zachodniej. Dzięki internetowi będą mogli nie tylko być niejako z nami, ale na ekranach swoich komputerów zobaczą świątynię w której być może byli chrzczeni, brali ślub, przystępowali do I Komunii św. Zobaczą też twarze swoich bliskich i przyjaciół, których przez lata nie spotkali.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i dla Polaków wyjątkowy – trzeba zatem podziękować tym, którzy na pomysł bezpośredniej transmisji wpadli; księdzu Jerzemu Raźnemu, proboszczowi parafii św. Michała i p. Józefowi Budaczowi, szefowi limanowskiej TV28. 

 

(www.mszana-dolna.eu)

 

Zobacz również