Bardzo trudne warunki na drogach – traffic24

Silne opady śniegu spowodowały kompletny paraliż na drogach powiatu limanowskiego. Na większości dróg ruch samochodowy odbywa się w bardzo wolnym tempie. Drogowcy po raz kolejny nie nadążają z usuwaniem śniegu.

O trudnych warunkach na drogach informowaliśmy już w ciągu dnia. W godzinach porannych na trasie Limanowa – Kamienica na środku oblodzonej drogi utknęła ciężarówka. Przejazd został zablokowany na około 30 minut. Kierowca założył łańcuchy na koła, lecz niestety niewiele to pomogło. Po naszej interwencji Powiatowy Zarząd Dróg skierował w to miejsce piaskarkę.

W Mszanie Dolnej około godziny 17, tir, na słowackich tablicach rejestracyjnych, zajechał drogę pojazdowi osobowemu. Kierujący nim mężczyzna aby uniknąć zderzenia zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca tira, nie zatrzymawszy się, odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany później przez policję i ukarany mandatem karnym.

Sytuacja na drogach pogarsza się z każdą chwilą. Opadam sprzyja spadek temperatury. Policja apeluje do kierowców o rozwagę.

Zobacz również