Kolejna pracownia komputerowa w I LO

I LO w Limanowej wzbogaciło się o kolejną pracownię komputerową. Na podstawie decyzji Zarządu Powiatu Limanowskiego z października ubiegłego roku 40 tys. zł zostało przekazanych na przeprowadzenie remontu pomieszczenia po kuchni szkolnej.

10 stycznia br. , podczas noworocznego spotkania z dyrekcją i nauczycielami I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej, a także Rady Rodziców tej szkoły, uroczystego odbioru i otwarcia nowej pracowni informatycznej dokonał Jan Puchała Starosta Limanowski wraz z Członkami Zarządu Powiatu Limanowskiego.

Koszt adaptacji pomieszczenia to około 20 tys. zł, zakup pracowni komputerowej 16 stanowisk to 47 tys. zł, zakup mebli 6,5 tys. zł – sfinansowała Rada Rodziców.

– Otwarcie nowej pracowni umożliwi pracę nie tyko informatykom, ale i innym nauczycielom w oparciu dostępne platformy edukacyjne jak i zasoby internetu – przekazał Stanisław Szewczyk dyrektor I Liceum Ogólnokształcacego w Limanowej składając na ręce Jana Puchały Starosty Limanowskiego podziękowanie za wsparcie finansowe tej inwestycji.

To już druga pracownia komputerowa w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej, dla którego Powiat Limanowski jest organem prowadzącym. Dzięki przekazaniu przez powiat dodatkowych środków realizacja tej inwestycji stała się możliwa.

– Kolejna pracownia komputerowa pozwoli na jeszcze pełniejsze wykorzystanie technik multimedialnych na lekcjach, a także na uatrakcyjnienie zajęć, nie tylko z przedmiotów typowo informatycznych- mówił Jan Puchała Starosta Limanowski – Mam nadzieję, że nowa pracownia komputerowa stanie się miejscem w którym nauka będzie znacznie przyjemniejsza, atrakcyjniejsza, a przede wszystkim efektywna.

(www.powiat.limanowa.pl)

Zobacz również