Kradli studzienki kanalizacyjne. Wpadli w ręce policji

25.01.2012r. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Limanowa zatrzymali dwóch mężczyzn obydwaj w wieku 20 lat. Dokonywali oni kradzieży na ul. Leśnej w Limanowej dwóch krat ze studzienek kanalizacyjnych.

Powstałe straty szacowano na 1 tys. zł. Co najbardziej bulwersuje w całej sprawie to fakt, że jedna ze skradzionych krat była zamontowana na chodniku, a druga w pasie jezdni. Przy obecnych warunkach atmosferycznych, sypiącym śniegu, który mógł częściowo zasłaniać otwory studzienek  tak piesi jak i kierowcy byli w tym rejonie narażeni na poważne niebezpieczeństwo. Zatrzymani mężczyźni dzisiaj zostaną przesłuchani na powyższą okoliczność.
                   

Nietrzeźwi na drodze.
W dniu 25.01.2012r. około godziny 07:10 w Limanowej na ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Fiatem 170. Okazała się nią 43 letnia mieszkanka gm. Limanowa. Kobieta miała w organizmie stężenie alkoholu sięgające 1.1 promila, prawo jazdy zostało jej zatrzymane.
Postępowanie prowadzi KPP Limanowa.
                    
Zdarzenia drogowe   
Opady śniegu znacznie pogorszyły warunki drogowe, co przyczyniło się do kilku kolizji, (ośmiu) na terenie powiatu limanowskiego, i tak między innymi 25.01.2012r. około godziny 11:05 w Kasince Małej kierujący KIA jadąc w kierunku Mszany Dolnej nie zachował szczególnej ostrożności i na prostym odcinku drogi uderzył w stojący samochód ciężarowy przystosowany do wywozu śmieci. Uszkodzeniu uległy obydwa pojazdy, kierowcy trzeźwi, sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.
Kolejna kolizja miała miejsce również w Kasince Małej, tego samego dnia około godziny 11:30, kierujący autobusem przewożąc dzieci, nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych i uderzył w poprzedzający go samochód osobowy marki Opel, który z kolei siłą uderzenia przemieścił się do przodu uderzając w Suzuki a to z kolei uderzyło w Renault. Na szczęście nikomu nic się nie stało, pojazdy uległy uszkodzeniu, kierowcy trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.
W dniu 25.01.2012r. około godziny 15:20 w Nowym Rybiu kierująca Skodą Fabia 24 letnia mieszkanka Tarnobrzegu, nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych i na łuku drogi utraciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, który zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Kierującej nic się nie stało, była trzeźwa. Natomiast dwoje pasażerów Skody zabrano do szpitala w Limanowej, gdzie udzielono im doraźnej pomocy, po czym zostali wypisani do domu.
Sprawczyni kolizji ukarana mandatem karnym.         

Zobacz również