Taksówkarz z Nowego Sącza miał dużo szczęścia

Na trzy miesiące do aresztu trafi mężczyzna, który napadł na taksówkarza niedaleko Nowego Sącza. Dziś, na specjalnie zwołanej konferencji, w komendzie sądeckiej policji ujawniono szczegóły napadu.

W piątek wieczorem 28-letni Adrian F. zamówił kurs taksówką. W trakcie jazdy na bocznej drodze zaatakował kierowcę, dusząc go i zadając mu kilka ciosów nożem. Ciężko ranny taksówkarz wydostał się z samochodu. Pierwszej pomocy udzieliła mu pielęgniarka która przejeżdżała niedaleko miejsca napadu. Łupem przestępcy padł portfel w którym znajdowało się około 70 złotych. Napastnik, kilka godzin później został zatrzymany przez policję.

Do podobnego napadu doszło w grudniu ubiegłego roku na ulicy Ruczaj. Wtedy jednak ciosy nożem, zadane 65 letniemu taksówkarzowi, okazały się śmiertelne. Zabójcom okazał się być 16latek który poprzez napad chciał zdobyć pieniądze na spłatę hazardowych długów. Jak mówią sądeccy taksówkarze nie można się jednak poddawać fali strachu bo ryzyko od zawsze było wpisane w ich zawód.

Zatrzymanemu w piątek, Adrianowi F. grozi do 12 lat więzienia.

 

Zobacz również