Tragiczny finał sylwestrowej zabawy. Nie żyje 15-latek. 5 nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu limanowskiego

W Chełmcu podczas imprezy sylwestrowej odbywającej się w domu jednorodzinnym zmarł 15-latni chłopiec. Na razie nie wiadomo co mogłoby być tego przyczyną. Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadzić specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy tj. 1 stycznia 2011 roku, około godz. 3:15 w jednym z  domów  jednorodzinnych  na terenie gminy Chełmiec. Jeden z uczestników imprezy sylwestrowej 15- letni mieszkaniec Nowego Sącza z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn zmarł. O zdarzeniu Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji  w  Nowym Sączu został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe, które udzielało  pomocy 15-latkowi. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej chłopiec zmarł. Na miejsce natychmiast została skierowana grupa dochodzeniowo- śledcza z Komendy Miejskiej Policji Nowym Sączu, o zdarzeniu został także powiadomiony Prokurator Rejonowy. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali przesłuchani i poddani badaniu na zawartość w organizmie alkoholu oraz środków odurzających. Ze wstępnych badań wynika, że niektórzy uczestnicy zabawy prawdopodobnie znajdowali się pod wpływem działania tych środków.  

Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Decyzją Prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane przez specjalnie powołaną przez Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu grupę dochodzeniowo-śledczą. Z uwagi na to, że od 1 stycznia 2012 roku Posterunek Policji w Chełmcu przestał funkcjonować postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła Komenda Miejska Policji  Nowym Sączu.

„Sylwester 2011” na drogach powiatu limanowskiego.

W działania te zaangażowanych było łącznie 59 policjantów. Zatrzymano  5 nietrzeźwych kierujących.  Z pośród tych pięciu, 3 zostało zatrzymanych w Nowy Rok. Kierowcy ci mieli również największe stężenie alkoholu w organizmach. I tak 10 minut po północy 01.01.2012r. w Mordarce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem Escortem. Był nim 33 letni mieszkaniec gm. Limanowa, a miał
w organizmie stężenie alkoholu sięgające 2.2 promila. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane.

Kolejny „Noworoczny” nietrzeźwy kierujący zatrzymany został 01.01.2012r. około godziny 15:35 w Słopnicach. Tam 50 letni mieszkaniec gm. Słopnice kierując VW Passatem miał w organizmie stężenie alkoholu które wynosiło 2.3 promila. Jemu również zostało zatrzymane prawo jazdy.

Na szczęście podczas prowadzonych działań nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, natomiast doszło do 5 niegroźnych kolizji w których nie było osób rannych, kierujący trzeźwi.

W ostatnim czasie na terenie powiatu limanowskiego odnotowaliśmy kilka włamań i kradzieży domowych. Sprawcy wykorzystując zbyt słabe zabezpieczenia, lub nieobecność właścicieli dostawali się do wnętrz domów, czy mieszkań skąd zabierali sprzęt RTV, AGD, oraz biżuterię.

W jednym z takich przypadków sprawca wykorzystując nieobecność właściciela domu położonego na terenie gm. Dobra zabrał w celu przywłaszczenia sprzęt RTV i AGD.

W trakcie podjętych działań policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 23 letnią mieszkankę gm. Dobra, która jak ustalono, na przestrzeni około dwóch tygodni grudnia 2011r. wynosiła wyposażenie z ww. domu, które sprzedawała.

Straty zostały oszacowane na ok. 8 tys. zł.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, o wartości
ok. 5 tys. zł.

Sprawę prowadzi KP Tymbark.

             

 

 

 

 

 

Zobacz również