Zabrzeż. Dwie osoby w szpitalu

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 26 stycznia 2012 roku około godz. 14:35 w miejscowości Zabrzeż. Zdjęcie otrzymane od użytkowników – dziękujemy.

30- letnia mieszkanka Łącka,  kierując samochodem marki Seat  na śliskiej nawierzchni jezdni  wpadła w poślizg , zjechała na przeciwległy pas jezdni z zderzyła się z jadącym z naprzeciwka  małym autobusem marki Jelcz.

W wyniku tego zdarzenia kierująca samochodem marki Seat oraz pasażerka autobusu (lat 19  zam. Kamienica) zostały przewiezione do szpitala.

 Kierująca Seatem doznała ciężkich obrażeń ciała natomiast 19- latka ogólnych potłuczeń -pozostała  w szpitalu na obserwacji.

 Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywał zespół wypadkowy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Starym Sączu.
 
Apelujemy do wszystkich o bardzo ostrożną jazdę. Warunki, które panują na naszych drogach nie sprzyjają kierowcom. Dlatego pamiętajmy, że wówczas kiedy pada śnieg, nie widać jaka powierzchnia jezdni znajduje się bezpośrednio pod śniegiem.  Gdy nie dostosujemy prędkości do warunków panujących na drodze, możemy wpaść w poślizg- jak to miało miejsce w wyżej opisywanym zdarzeniu.   Niska temperatura sprawia, że na drogach pojawia się lód, a koła nie mają takiej przyczepności jak w sezonie letnim. Pamiętajmy o obowiązujących ograniczeniach prędkości, a wtedy gdy warunki drogowe nie są sprzyjające – ograniczmy tą prędkość jeszcze bardziej. informuje – sierż. Justyna Basiaga- Zespół ds. Komunikacji Społecznej KMP Nowy Sącz

fot. Łukasz – Dziękujemy

Zobacz również