Ferie…w szkole, kinie czy MOK-u

Od poniedziałku uczniowie szkół naszego powiatu rozpoczynają ferie. Jak zawsze z tej okazji, atrakcje dla młodzieży przygotowały szkoły, choć od nich uczniowie chcieliby zapewne odpocząć. Ofertę szkół uzupełniają biblioteki i MOK-i.

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

Trzy rodzaje imprez dla dzieci i młodzieży na okres ferii zimowych przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

„Gdy na dworze śnieg i plucha – w bibliotece zabaw szukaj”. Taki tytuł ogólny nosi zestaw imprez, jakie przygotowaliśmy na okres ferii dla najmłodszych w bibliotece W każdy wtorek i piątek od 10.00 do 11.00 zapraszamy na „Głośne czytanie na drugie śniadanie”. Będzie można posłuchać przygód Kubusia Puchatka. Ponadto przeprowadzimy dwa konkursy plastyczne: „Kolorowy świat bohaterów książek Astrid Lindgren” oraz „Walentynkowe serduszka miłości”. – mówi Halina Młynarczyk, kierownik Oddziału dla dzieci.

Warsztaty plastyczne związane z pierwszym konkursem odbywać się będą w środy od 12.00 do 13.00 w Oddziale dla dzieci. Uczestnicy będą mieć za zadanie wykonać prace plastyczne, tematycznie odnoszące się bądź obrazujące książki Astrid Lindgren, popularnej szwedzkiej pisarki literatury dziecięcej. Biblioteka zapewni uczestnikom wszystkie niezbędne materiały (papier, bibułę, kredki).

„Walentynkowe serduszka miłości” to konkurs plastyczny dla dzieci na wykonanie serc i serduszek walentynkowych z dowolnego materiału. Zajęcia warsztatowe tego konkursu odbywać się będą w bibliotece w czwartki od 11.00 do godziny 13.00. Najpiękniejsze serca zostaną nagrodzone, a wszystkie w późniejszym terminie przekazane pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich tych, którzy niebawem będą mieć ferie do odwiedzenia naszej biblioteki. Dodatkowo jeszcze zaznaczę, że ostatnio dość znacząco poszerzyliśmy księgozbiór naszego Oddziału o nowości wydawnicze. Mamy dużo nowych i bardzo ciekawych książek z literatury dziecięcej. Angielski pisarz i dramaturg William S. Maugham mawiał: „Przyzwyczaić się do czytania książek – to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego”. Zachęcam wszystkich młodych czytelników do realizowania tej jego idei i zapraszam do nas. – dodaje Halina Młynarczyk.

Dodatkowe i szczegółowe informacje na temat ww. imprez bibliotecznych można uzyskać pod numerem telefonu: 3 372 140 lub pisząc na mail: mbpl@op.pl

Limanowski Dom Kultury

10 lutego, godz 17.00 – premierowa projekcja w Kinie Klaps, filmu rysunkowego „Alvin i wiewiórki”

14. lutego, Walentynki – ZAPRASZAMY nie tylko zakochany pary w DZIEŃ ŚW. WALENTEGO do kina KLAPS na film BIG LOVE. Projekcje o 15:30 i 19.00 wraz z losowaniem nagród. Ceny biletów: 20 zł – para, 14 zł od osoby

19. lutego, godz. 17:00 zapraszamy na koncert grupy „BACK OFF” – sala widowiskowa LDK. Szczegóły na stronie www.ldk.limanowa.pl

21. lutego o godz.: 11:00 oraz 16:00 zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl TEATRU RABCIO pt.: „KIEDY KRÓLA BOLI ZĄB”

26. lutego /niedziela/ wystąpi w Limanowskim Domu Kultury Grupa Teatralna „DABAR” z Mogilna – spektakl na podstawie dramatu Zofii Kossak „GOŚĆ OCZEKIWANY”

14. marca o godz.: 10:00 odbędą się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zgłoszenia wraz z kopią protokołu z wliminacji szkolnych przyjmowane są do 9 marca. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod numerem (018) 337 16 03

Już wkrótce więcej szczegółów!

 

 

Zobacz również