Ks. Andrzej Koroński nie żyje

W wieku 44 lat, po ciężkiej chorobie, zmarł ks. mgr Andrzej Koroński, wikariusz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy.

Ks. mgr Andrzej Koroński urodził się 22 września 1967 roku w Nowym Sączu. Pochodził z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu. Ukończył Politechnikę Krakowską, a następnie w 1993 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. Jako wikariusz pracował w parafiach: Zdziarzec i Nowe Rybie. Pełnił ponadto funkcję wicenotariusza do spraw łączności internetowej w dekanacie Radomyśl Wielki, a następnie w dekanacie Tymbark. Od 2009 roku był wikariuszem parafii Łukowica.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Łukowicy we czwartek (9 lutego) o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu w piątek (10 lutego) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na tamtejszym cmentarzu.

Źródło: www.rdn.pl

fot. Adrianna Dyrek

 

Zobacz również