Porysowała samochody, bo były źle zaparkowane

W piątek limanowscy policjanci zatrzymali kobietę, która na ulicy Ogrodowej porysowała zaparkowane tam samochody. 66-letniej kobiecie przeszkadzały zaparkowane samochody. Uszkodzonych zostało 5 samochodów. Straty oszacowano na ok 8 tyś. zł.

W piątek około godziny 11:15 w Limanowej na ul. Ogrodowej uszkodzonych poprzez porysowanie powłoki lakierniczej zostało 5 pojazdów. Będący na miejscu policjanci zauważyli kobietę, która kręciła się w pobliżu zaparkowanych aut, jej dziwne zachowanie zwróciło uwagę policjantów. Kobieta została wylegitymowana ( 63 lata, mieszkanka Limanowej) i w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznała, że porysowała samochody, gdyż są wg niej źle zaparkowane i to przeszkadza jej jako osobie pieszej. Kobieta została zabrana do KPP Limanowa gdzie z jej udziałem zostały przeprowadzone czynności, po czym zwolniono ją do domu. Z pośród właścicieli 5 uszkodzonych pojazdów udało się ustalić dwoje. Oszacowali oni straty na ok. 8 tys. zł.

Na drogach powiatu limanowskiego odnotowano 10 kolizji drogowych, w których jedna osoba (pasażerka) odniosła niegroźne obrażenia ciała. Kierowcy uczestnicy kolizji trzeźwi, uszkodzonych zostało 12 pojazdów. Główne przyczyny tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Tak było m.in. w dniu 26.02.2012r. około godziny 06:35 w Mszanie Dolnej na ul. Zakopiańskiej kierujący VW Golf, 40 letni mężczyzna na łuku drogi przez niedostosowanie prędkości jazdy utracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, który wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej. W pojeździe oprócz kierowcy była jeszcze 71 letnia pasażerka, którą zabrało pogotowie do szpitala w Limanowej. Tam udzielono jej doraźnej pomocy, po czym zwolniono do domu. Kierowca trzeźwy, ukarany mandatem karnym.

W dniu 26.02.2012r. około godziny 11:45 na ul. Kopernika policjanci zatrzymali kierującego samochodem Opel Astra, który miał w organizmie stężenie alkoholu 0.6 promila. Prawo jazdy zostało kierowcy zatrzymane.  

Zobacz również