Spotkanie "Ku wyższym poziomom"

Znany limanowski poeta, uczestnik krakowskich Targów Książki w 2010 roku, promuje swoją najnowszą książkę. Można ją otrzymać za darmo.

Biblioteka Miejska i Limanowski Klub Literacki zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki Marka Jerzego Stępnia pt. „Ku wyższym poziomom”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 24.02, o godzinie 17.00 w limanowskiej MBP. Poprowadzi je krakowski dziennikarz radiowy (i animator sztuki poetyckiej) Ryszard Rodzik. W trakcie m.in. – mini koncert młodej wokalistki Iwony Mamak. Marka Jerzego Stępnia naszemu lokalnemu środowisku przedstawiać specjalnie nie trzeba, bo chyba każdy wie o kogo chodzi. – mówi dyrektor biblioteki Joanna Michalik. Literacko znany jest przede wszystkim poprzez swoją poezję. Tym razem prezentuje i promuje książkę prozatorską, można powiedzieć chyba – eseistyczną. I jest to inne oblicze literackie pana Marka, nieco chyba bardziej przystępne w porównaniu do poetyckiego. Okazuje się że Marek Stępień jest czujnym i bacznym obserwatorem naszej codzienności. Potrafi też w szerszej perspektywie dostrzec i literacko uchwycić przejawy i reguły rządzące naszym światem. Zabrzmi to banalnie, ale naprawdę warto sięgnąć po „Ku wyższym poziomom”. I to nie tylko dlatego, że książka będzie rozdawana za darmo na spotkaniu autorskim. Zapraszamy – zachęca Joanna Michalik.

Marek Jerzy Stępień. Urodził się w 1955r. w Kiełczewicach Maryjskich (woj. lubelskie). Mgr inż. górnik, pracujący w wielu miejscach w Polsce i poza granicami kraju. Od ponad 20 lat mieszka w Limanowej. Należy do Limanowskiego Klubu Literackiego. Opublikował tomy poetyckie: 154 wiersze (2001), Nie zapomnijcie o Bogu (2003), W stronę miłości (2004), Droga we mgle (2006), Miasto na wyspach (2008), Niedosiężny ogród (2009), Przed nadejściem zimy (2010) oraz esej filozoficzny Bóg i nadzieja (2004). Pomysłodawca i organizator „Poetyckich Ogrodów” – majowego święta poetów regionu.

Zobacz również