"Trzeźwy" weekend

W minionym weekendzie policjanci na drogach powiatu limanowskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

W dniu 07.02.2012r., około godziny 09:40 na ul. Starowiejskiej w Limanowej, kierujący Audi nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW Golf i przez to doprowadził do zderzenia obydwu pojazdów. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń ciała. Podczas ustaleń okazało się, że kierowca Audi ma w organizmie stężenie alkoholu, które sięga 1.1 promila. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Kierowca drugiego samochodu trzeźwy.

            Kolejny nietrzeźwy sprawca kolizji zatrzymany został 07.02.2012r., około godziny 18:50 w Limanowej na ul. Bednarzy. Tam podczas patrolu policjanci zauważyli grupę osób, które stały obok dwóch uszkodzonych pojazdów. W trakcie podjętych czynności ustalone zostało, że kierujący Polonezem 24 letni mężczyzna na śliskiej nawietrzni drogi nie wyhamował kierowanym przez siebie pojazdem i zderzył się z VW Golfem, który nadjeżdżał z przeciwnego kierunku. W tym zdarzeniu również nikt nie odniósł obrażeń, natomiast badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca Poloneza jest nietrzeźwy (0.9 promila). Dalsze ustalenia ujawniły, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca VW trzeźwy.

            Następna kolizja drogowa i kolejny, tym razem podejrzewany o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. W miejscowości Niedźwiedź około godz. 14:45, kierujący Suzuki Vitara, uderzył w ogrodzenie jednego z domów, po czym odjechał z miejsca. Ustalenia jakie podjęte zostały w związku z tym zdarzeniem pozwoliły wytypować pojazd i właściciela, który przyznał, że kierował Suzuki, ale w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie potrafił logicznie uzasadnić, dlaczego po uszkodzeniu ogrodzenia odjechał. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ten ma w organizmie stężenie alkoholu sięgające 0.6 promila. Tłumaczył to tym, że alkohol spożył już po kolizji, aby uspokoić nerwy. W związku z tym pobrana mu została krew do badań dla ustaleń, czy faktycznie spożywał alkohol już po zdarzeniu.
W tej sprawie wypowie się biegły.

            Kierujący, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, nie spowodował kolizji drogowej, ale w dniu 07.02.2012r., w Limanowej na ul. Targowej prowadził samochód Opel Astra, nie korzystając z pasów bezpieczeństwa i w związku z tym wykroczeniem został zatrzymany do kontroli drogowej.

A dalsze czynności podczas kontroli –  badanie trzeźwości – wynik – zatrzymane prawo jazdy.

Zobacz również