Edward Mucha zwycięża w biegach narciarskich

Edward Mucha zwycięża w biegach narciarskich

Na Kubalonce rozegrano w sobotę finałowe zawody Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego. Wszyscy startujący rywalizowali na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym.

W najstarszej kategorii mężczyzn urodzonych w 1941 i starszych triumfował, podobnie jak w całym cyklu, Stanisław Nahajowski.

W kategorii urodzonych w latach 1951-42 wśród kobiet w całym cyklu triumfowała Krystyna Figura. Wśród mężczyzn triumfował najlepszy w całym cyklu Piotr Faron.

W grupie urodzonych w 1952-61 najlepsza wśród kobiet okazała się Grażyna Jarecka, która wyprzedziła zwyciężczynię całego cyklu Halinę Olejniczak. Wśród mężczyzn triumfował Piotr Smolak przed Edwardem Muchą. Natomiast Edward Mucha (KS Limanowa Forrest) wygrał w łącznej klasyfikacji MPA.

W kategorii urodzonych w 1962-71 najlepszą kobietą okazała się Barbara Byrtus, trzecia w klasyfikacji MPA, a ranking wygrała druga na Kubalonce Małgorzata Gąsienica. Wśród mężczyzn triumfował Piotr Michałek, który mimo zwycięstwa nie zdołał w klasyfikacji MPA wyprzedzić Władysława Olszowskiego.

W kategorii urodzonych w 1972-81 bezkonkurencyjna zarówno dziś jak i w całym cyklu okazała Edyta Olcoń. Wśród mężczyzn triumfował Jacek Staroń, a w całym cyklu zdecydowanie zwyciężył Robert Gleń, drugi na Kubalonce.

W najmłodszej kategorii dzisiejsze zawody wygrała Katarzyna Świeca, przed Anną Gocyła, natomiast w klasyfikacji MPA triumfowała Gocyła, przed Świecą. Wśród mężczyzn wygrał Piotr Habrat, przed Norbertem Kuczerą, a w klasyfikacji MPA panowie zamienili się miejscami.


Żródło: www.forrest-limanowa.pl

Zobacz również