Mszana Dolna. Miasto sprzeda strategiczną działkę?

Mszana Dolna. Miasto sprzeda strategiczną działkę?

Na najbliższej, czwartkowej sesji Rady Miasta Mszana Dolna, radni podejmą uchwałę o sprzedaży kilku działek na terenie miasta. Te najważniejsze, mieszczą się przy ulicy Orkana. – Działkę tę chcemy sprzedać, bo pieniądze z tego tytułu przeznaczone będą na spłatę zaciągniętego przez miasto kredytu – mówi Adama Malec.

Dowiedzieliśmy się, że działki, które miasto chce sprzedać znajdują się wzdłuż ulicy Orkana, tuż za sygnalizacją świetlną. – Działkę tę chcemy sprzedać, bo pieniądze z tego tytułu przeznaczone będą na spłatę zaciągniętego przez miasto kredytu – wyjaśnia Adama Malec Przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna. Czy i jaka decyzja w tej sprawie zapadnie? Nie wiadomo. Bo przewodniczący nie wie jakie w tej sprawie zdanie mają nie tylko radni, ale i Komisja Rozwoju Przestrzennego i Gospodarki Mieszkaniowej.

– Zdajemy sobie sprawę, że jest ona atrakcyjna, ale nie wiem czy strategiczna. Nie wyobrażam sobie aby kiedyś tam mogło powstać rondo, bo trzeba byłoby wyburzyć dość sporą częsć budynków. Na czwartkowej sesji zapadnie decyzja i na niej radni zadecydują tak naprawdę – kończy Przewodniczący Malec.


Zobacz również