Napad na sklep w Limanowej. Sprawcy zatrzymani przez policję

Napad na sklep w Limanowej. Sprawcy zatrzymani przez policję

W Limanowej doszło dziś do napadu na sklep. Zamaskowany napastnik próbował sterroryzować sprzedawczynię przedmiotem przypominającym broń.

Około godziny 14.30 do jednego ze sklepów znajdujących się w rejonie centrum Limanowej wszedł zamaskowany mężczyzna – mówi Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej – Przedmiotem przypominającym broń sterroryzował sprzedawczynię żądając wydania dziennego utargu. Kobieta nie wydała mu jednak żadnych pieniędzy. Napastnik wyszedł ze sklepu i wsiadł do zaparkowanego przed nim samochodu marki VW Golf, za kierownicą którego siedział drugi mężczyzna. Samochód odjechał w stronę Sowlin – dodaje rzecznik.

 

Pracownica sklepu natychmiast skontaktowała się z policją, przekazując jej numery rejestracyjne pojazdu jakim poruszali się przestępcy. Chwilę potem w pościg za nimi udał się radiowóz policji. Dzięki temu udało się szybko zatrzymać kierowcę VW Golfa. Drugiemu z mężczyzn udało się zbiec. Aktualnie poszukiwany jest przez policję.

 

Aktualizacja: Poszukiwany sprawca napadu został zatrzymany przez policję, na parkingu przy nowo wybudowanym budynku Tesco, około 21:30.

Zobacz również