Nietrzeźwi zaatakowali

W miniony weekend na terenie powiatu limanowskiego policja odnotowała 8 kolizji drogowych, w których na szczęście nie było osób rannych. W 5 przypadkach sprawcy kolizji ukarani mandatami karnymi.

 W 2 przypadkach zastosowano pouczenie. W jednym przypadku kierowca, sprawca kolizji znajdował się w stanie nietrzeźwym.Uszkodzeniu uległo 9 pojazdów, – 2 wypadki drogowe do których doszło w dniu 10.03.2012r. pierwszy miał miejsce około godziny pierwszej w nocy na drodze relacji Krosna – Iwkowa. Tam kierujący samochodem BMW, 55 letni mieszkaniec gm. Limanowa na łuku drogi utracił panowanie na pojazdem, który zjechał do rzeki. Kierowca sam zgłosił się po pomoc medyczną do limanowskiego szpitala. Był trzeźwy. Kolejny wypadek zdarzył się około godz. 19:15 w Przyszowej. Kierujący Oplem Vivaro 41 letni mieszkaniec gm. Łukowica podczas wyprzedzania Citroena potrącił pieszego, który najprawdopodobniej zatoczył się i został uderzony lusterkiem przejeżdżającego Opla. Pieszy doznał ogólnych potłuczeń, została mu pobrana krew do ustalenia trzeźwości, natomiast kierowca Opla trzeźwy.

Niepokojąco w ostaniem czasie wzrosła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, których przez weekend zatrzymano aż 7. Wśród nich znajdował  się i taki, który będąc w stanie nietrzeźwym, kierował samochodem, nie stosując się do  orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązuje od 2009r. do 2014r. Sytuacja ta miała miejsce w dniu 10.03.2012r. około godziny 13:10 w Nowym Rybiu. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem Fiesta. Okazał się nim 33 letni mieszkaniec gm. Limanowa, który miał w organizmie stężenie alkoholu sięgające 0.6 promila. Dalsze czynności wykazały, że kierowca ten złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czynności w przedmiotowej sprawie prowadzi KPP Limanowa.

Zobacz również