Pasja tworzenia

Limanowscy i mszańscy artyści kolejny raz łączą swoje twórcze siły. Efekty tej kolaboracji od najbliższego czwartku można będzie oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki.

Oddział Limanowski T.P.S.P. istnieje od 2009 roku i już drugi raz mamy przyjemność wystawiać swoje prace w gościnnych salach Galerii Miejskiej w Limanowej. Temat obecnej wystawy to „Pasja tworzenia”. Składają się na nią prace członków z Limanowej i Mszany Dolnej. Wszystkie one na pewno są tworzone z pasją, a czy się spodobają? Oceńcie Państwo sami. – zachęca prezes limanowskiego oddziału Bogusław Juszkiewicz. Prezentowane jest malarstwo, rzeźba i tkaniny artystyczne. Swoje prace wystawia w sumie 25 artystów. Niemal dokładnie rok temu mieliśmy okazję gościć w naszej Galerii limanowskie i mszańskie TPSP. Wystawa nosiła nazwę „Dzień bez tworzenia jest dniem straconym”. Okazuje się, że nie były to czcze słowa, bo nie minął rok a mamy już przygotowaną kolejną, nową ekspozycję. Pamiętam, że ubiegłoroczna wystawa cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. – mówi dyrektor biblioteki Joanna Michalik.

Otwarcie wystawy 22.03.2012r. o godz. 17.00 w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wstęp wolny.

Swoje prace prezentują:

Oddział w Limanowej: Przemysław Bieda, Jolanta Biedroń, Janina Czyrnek-Augustyn, Władysław Frączek, Anna Golonka, Ignacy Gromala, Dagmara Grzesik-Zelek, Bogusław Juszkiewicz, Janina Kajzar, Józefa Kazior, Mieczysław Kordeczka, Mariola Kozioł-Rusnarczyk, Teresa Mrugacz, Anna Puchal, Jakub Puchal, Agnieszka Puchal, Stanisława Reciak, Julian Ryndak, Marian Ślazyk, Marian Wójtowicz.

Oddział Mszana Dolna:

Stanisław Łabuz, Ewa Franczak, Danuta Franczak, Magdalena Jakubiak-Karpierz, Wanda Skirlińska.

Zobacz również