Policja "polowała" na alkohol i narkotyki.

W miniony piątek policja limanowska prowadziła akcję "Alkohol i narkotyki". Policjanci skontrolowali 2113 kierowców. Czterech było pijanych. Nie wykryto osób, które byłyby pod działaniem narkotyków.

W dniu 16.03.2012r. od godziny 16 do 24 na terenie powiatu limanowskiego prowadzone były działania „Alkohol i narkotyki”, ukierunkowane na kontrolę trzeźwości kierujących, oraz badania pod kątem prowadzenia pojazdów w stanie po użyciu środka podobnie działającego jak alkohol. Podczas działań, kontroli trzeźwości zostało poddanych 2113 kierujących. Pomimo tylu przeprowadzonych kontroli ujawniono dwóch kierujących, którzy byli nietrzeźwi i dwóch w stanie po użyciu alkoholu. Nie stwierdzono żadnego kierującego, który znajdowałby się pod działaniem środków odurzających. Zatrzymano 3 prawa jazdy.

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP Limanowa i KWP Kraków wspomagało  4 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

W dniu 18.03.2012r. około godziny 11:40 w Kamienicy na drodze wojewódzkiej doszło do wypadku drogowego. Kierujący Audi A4, 31 letni mieszkaniec gm. Łącko, podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Yamaha, wskutek czego doszło do zderzenia obydwu pojazdów. Motocyklistą okazał się 25 letni mieszkaniec Krakowa. Został zabrany do szpitala w Limanowej, gdzie pozostaje na leczeniu. Obydwaj kierujący trzeźwi, sprawę prowadzi Posterunek Policji w Kamienicy.     

Zobacz również