Rugbyści z Raby Niżnej ruszają na podbój Hiszpanii

Rugbyści z Raby Niżnej ruszają na podbój Hiszpanii

Trzech zawodników RC Gorce Raba Niżna dostało powołania do Reprezentacji Polski, z którą wyjadą na Mistrzostwa Europy do Madrytu (30.03-8.04).

Swoją szansę występu w Hiszpanii dostali Krzysztof Ząbczyński i Jarosław Michalak z Kasinki Małej oraz Mariusz Knowa z Raby Niżnej. Kadra zbierze się 29 marca w Myślenicach, by dzień później wylecieć z Balic do stolicy Hiszpanii. Pierwszy mecz z Litwą rozegrany zostanie 31 marca.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces dla zawodników z naszego klubu, a dla dwóch z nich powtórka sprzed roku, kiedy to reprezentowali nasze barwy narodowe we Francji – relacjonuje trener rugbystów, Łukasz Kościelniak. Patrząc na pozostałych powołanych zawodnikó,w klub z Raby Niżnej ciągle plasuje się na wysokim miejscu w szkoleniu młodzieży w całej Polsce. Życzymy udanego występu i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik.

Mariusz Knowa, Krzysztof Ząbczyński i Jarosław Michalak (U18) przed wyjazdem do Hiszpanii szlifowali swoją formę na sparingu Kadry U18 z Kadrą U19 w Warszawie, który zakończył się wygraną młodszych 30-15. W kadrze U19 znalazł się również i rozegrał całe spotkanie Jarosław Knowa z Raby Niżnej.

 

Źródło: www.mszana.pl

Zobacz również