W Krynicy czołowi polscy zawodnicy powalczą na stoku

W dniach 14 – 16 marca w Krynicy czołowi polscy zawodnicy zmierzą się w 79 – tych Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Na starcie stanie nawet 150 zawodników. Zawody te objęte są patronatem akcji TAURON Bachleda Ski.

Na stokach Jaworzyny Krynickiej najlepsi polscy narciarze rywalizować będą w konkurencjach alpejskich – slalomie, slalomie gigancie, supergigancie i superkombinacji. Organizatorzy spodziewają się około 150 zawodników, a wśród nich członków reprezenacji na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Szczególnie atrakcyjny dla uczestników będzie trzeci dzień, podczas którego odbędzie się – nierozgrywana dotychczas w Polsce – superkombinacja (zawodnicy startują w slalomie i supergigancie).

Najbardziej utytułowany polski alpejczyk Andrzej Bachleda-Curuś wiąże duże nadzieje ze zbliżającymi się mistrzostwami: – W tym roku widoczne jest spore zainteresowanie tymi zawodami i dobrze, bo to dla Polski ważna dyscyplina. Mam nadzieję, że pojawi się wielu dobrych zawodników. W latach 60 i 70, gdy sam startowałem, uczestników było 2-3 razy więcej, a poziom był znacznie wyższy niż obecnie. Program TAURON Bachleda Ski stworzyliśmy by przynajmniej powrócić do poziomu z tamtych lat. Chcemy odświeżyć i wybielić sportowy śnieg, żeby dawał jeszcze więcej radości ludziom w każdym wieku. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze.

Mistrzostwa rozpoczną się od weryfikacji zawodników we wtorek w godz. 17-19 w Krynicy przy ul. Ludowej 12/14. Następnie o godz. 19 odbędzie się odprawa kierowników ekip. We środę rozegrany zostanie slalom gigant, a we czwartek slalom. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za dwa pierwsze dni zawodów odbędzie się w czwartek o godz. 14 przy mecie slalomu. Trzeciego dnia zawodnicy rywalizować będą w supergigancie oraz w superkombinacji, których podsumowanie planowane jest na godz. 15.30. Szczegółowy program znajduje się na stronie:

http://www.pzn.pl/narciarstwo-alpejskie/aktualnosci/art248,zapraszamy-do-krynicy-na-alpejskie-mistrzostwa-polski.html.

Główną ideą programu TAURON Bachleda Ski jest odbudowa narciarstwa alpejskiego w Polsce. Tej zimy Andrzej Bachleda-Curuś we współpracy z firmą TAURON Polska Energia przygotowali ponad 30 imprez sportowych różnego typu, między innymi cykl Mistrzostw Polski Amatorów, akademicki AZS WIntercup, Młodzieżowy Puchar Polski, Puchar TAURONKA i TAURON Energy Ski Cup. Wszystkie te działania mają na celu zwrócenie uwagi Polaków na piękną dyscyplinę, jaką jest narciarstwo alpejskie.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na  www.tauronbachledaski.pl

Zobacz również