Gruszowiec. Remont przepsutu na DK28 do końca maja

Gruszowiec. Remont przepsutu na DK28 do końca maja

Rozpoczął się remont przepustu na DK 28 w Gruszowcu. Kierowcy poruszający się krajówka muszą spodziewać się w tym miejscu utrudnień. Remont przepustu potrwa do końca maja.

Remont przepustu potrwa do 31 maja 2012 roku przepust był już bardzo zniszczony, będzie wymieniony na nowy, odbudowana zostanie także nawierzchnia – informuje Iwona Mikrut z GDDiK w Krakowie. Ruch na czas remontu odbywa się po moście objazdowym, wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

 

Stary, zniszczony przepust w Gruszowcu, na drodze krajowej nr 28 zostanie zastąpiony nowym. Prace rozbiórkowe już się rozpoczęły. Oprócz wymiany przepustu na nowy, wymieniona będzie także nawierzchnia.

 

Koszt remontu wyniesie ponad 377 tys. zł , a jego zakończenie zaplanowane jest na 31 maja 2012 Wkrótce ruszy na tej samej drodze, 3 kilometry dalej,  remont przepustu w Dobrej. Trwa zatwierdzanie nowej organizacji ruchu dla tego drugiego remontu. Prace również w Dobrej ukończone będą przed rozpoczęciem Euro 2012.

 

 

 

Zobacz również