Humaniści z I LO triumfują w Warszawie

Humaniści z I LO triumfują w Warszawie

Marlena Sułkowska i Klaudia Miśkowicz, uczennice I LO w Limanowej zostały laureatkami XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Odbywała się ona w Warszawie.

Marlena Sułkowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej została laureatką XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Marlena jest uczennicą klasy trzeciej o profilu humanistycznym. W olimpiadzie startowała po raz pierwszy brawurowo przechodząc przez kolejne etapy – zajmując drugie miejsce w Małopolsce i trzecią lokatę w skali kraju.

Marlena ma szerokie zainteresowania humanistyczne. Nie tylko osiągnęła ogromny sukces w dziedzinie literatury i języka polskiego, ale także doszła do etapu ustnego na poziomie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Marlena wybiera się na elitarne Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim a prestiżowy tytuł laureatki zwiększył jej szanse na indeks.  Pracować z tak uzdolnioną i zdeterminowaną Osobą to olbrzymi nakład pracy, ale i ogromna satysfakcja– mówi Anna Smaga-Trojanowska, nauczycielka języka polskiego Marleny.

– Udział w Olimpiadzie to niezwykle satysfakcjonująca przygoda, podczas której można spotkać innych pasjonatów literatury. Mam nadzieję, ze studia będą jej kontynuacją. Osiągnięty sukces nie byłby możliwy, gdybym na swej drodze nie spotkała wspaniałych nauczycieli. Myślę ,że warto zachęcać uczniów do udziału w  olimpiadach przedmiotowych, gdyż pochodzenie z mniejszych miejscowości nie przekreśla szans na wygraną- dodaje Marlena .

Nie jest to jedyny sukces uczniów z profilu humanistycznego I LO. Klaudia Miśkowicz z pierwszej klasy humanistycznej, prowadzonej przez Zofię Ociepkę, zdobyła tytuł finalistki na wspomnianej olimpiadzie, tym samym maturę z języka polskiego ma już zdaną na 100 procent.

Warto podkreślić, że Marlena i Klaudia były jedynymi reprezentantkami powiatu limanowskiego, wśród 10 najlepszych olimpijczyków z Małopolski, którzy zaprezentowali swą wiedzę polonistyczną w Warszawie. I LO kontynuuje w ten sposób świetne tradycje w dziedzinie humanistyki – przed dwoma i trzema laty uczennica tej szkoły zdobyła tytuł finalistki na etapie centralnym olimpiady.

Zobacz również