Kasina Wielka. Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller

Kasina Wielka. Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller

Ewa Stadtmuller, znana i ceniona autorka książek dla dzieci, spotkała się z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum z Kasiny Wielkiej.

Pisarka przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Obecnie napisała ponad sto książeczek dla dzieci.

Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Na szczególną uwagę zasługują napisane wspólnie z Anną Chachulską przewodniki: „Kraków i okolice” oraz „Zakopane i okolice”. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga” czy opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba” oraz wydany przed paru dniami „Znak pokoju”. W 2003 roku Ewa Stadtmuller została wyróżniona Honorową Wstęgą – Przyjaciel Przedszkolaka.   

Spotkanie  zorganizowano z okazji Światowego Dnia Książki, który obchodzi się 23 kwietnia. Autorka dlatego też opowiadała o tym  jak powstaje książka i jak można  się bawić tekstem. Pani Ewa przywiozła ze sobą mnóstwo pacynek i kukiełek, które posłużyły do przedstawienia różnych wierszy, legend oraz zagadek przy udziale dzieci.

Żródło: UG Mszana Dolna

Zobacz również