Limanovia lepsza w "meczu walki"

Limanovia Limanowa pokonała u siebie 2:1 Beskid Andrychów. O trzy punkty nie było jednak łatwo. XX kolejka okazała się pechowa dla piłkarzy Unii Tarnów. W hicie kolejki Poprad pokonał u siebie Szreniawę Nowy Wiśnicz.

Wynik spotkania otworzyli goście. W 40 min. do bramki Krzysztofa Pyskatego trafił Mateusz Chworostiany. Tuż przed przerwą padł wyrównujący gol. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Artur Skiba. W drugiej połowie na boisku pojawili się m.in Fabian Fałowski i Rafał Gadzina. Zmiany wyszły Limanovii jak najbardziej na plus.

Niecałe 10 minut po pojawieniu się na boisku, na listę strzelców po przepięknym uderzeniu, wpisał się Fałowski, dla którego była to już trzecia bramka, zdobyta w barwach Limanovii. Stracony gol nie podłamał jednak Beskidu. Andrychowianie dążyli do wyrównania do samego końca. W ostatnich minutach w szeregi defensorów Limanovii wkradło się sporo nerwowości. Mimo to, dzięki bardzo pewnej postawie Krzysztofa Pyskatego, wynik nie uległ zmianie.

W hicie XX kolejki, III ligi Poprad Muszyna pokonał 2:0 Szreniawę Nowy Wiśnicz. W Tarnowie doszło zaś do sensacji. Jaskółki poległy na własnym boisku z Juventą Starachowice.

Przebój Wolbrom – Naprzód Jędrzejów 1:0

W tabeli III ligi, grupy małopolsko-świętokrzyskiej z 42 punktami prowadzi Szreniawa Nowy Wiśnicz. Tuż za nią, z taką samą ilością oczek, plasuje się Unia Tarnów. Na trzecim miejscu znajduje się Poprad Muszyna (41 punktów) który ma zaległe spotkanie z Beskidem Andrychów. Limanovia z dorobkiem 38 ptk. zajmuje miejsce czwarte.