Stanisław Kracik "przesiadł się" na fotel prezesa spółki

Stanisław Kracik "przesiadł się" na fotel prezesa spółki

Były Wojewoda Małopolski, Stanisław Kracik znalazł pracę. Od 5 kwietnia zasiada w fotelu prezesa spółki Małopolskie Parki Przemysłowe. Sprawa nieaktywności zawodowej byłego Wojewody była często komentowana w mediach.

Spółka Małopolskie Parki Przemysłowe powstała w 2005 roku z inicjatywy Województwa Małopolskiego i Krakowskiego Parku Technologicznego. Nadrzędnym celem działania spółki, jak czytam na jej stronie internetowej, jest wspieranie rozwoju gospodarczego Małopolski, poprzez pozyskiwanie nowych terenów inwestycyjnych, świadczenie usług doradczych a także tworzenie i zarządzanie strefami inwestycyjnymi oraz parkami przemysłowymi. Dotychczas prezesem spółki był Krzysztof Krzysztofiak. 

Stanisław Kracik ma 62 lata. Od października 2009 r. piastował urząd Wojewody Małopolskiego. Został z tego stanowiska odwołany 12 grudnia 2011 roku. Wcześniej w latach 1990-2009 nieprzerwanie pełnił funkcję prezydenta Niepołomic. Dwukrotnie zasiadał w ławach sejmowych, pierwszy raz w Sejmie II kadencji z listy Unii Demokratycznej i III kadencji z listy Unii Wolności. Dwukrotnie, bez powodzenia,  ubiegał się również o stanowisko prezydenta Krakowa.

Źródło: www.gazetakrakowska.pl

Zobacz również