Zbiża się koniec składania PIT-ów

Zbiża się koniec składania PIT-ów

Blisko 40 tysięcy popularnych "pitów" wpłynęło do Urzędu Skarbowego w Limanowej. Dlatego nie ma się co dziwić, że świeci on pustkami. Złożyć zeznania podatkowe musi jeszcze ok 10% podatników naszego regionu.

Zdecydowana większość podatników nie czeka na ostatnią chwilę, aby rozliczyć się z fiskusem. Większość podatników rozliczała się ze swoich dochodów za 2011 rok tradycyjną metodą papierową.

Coraz więcej z nas ze skarbówką rozlicza się przez Internet. Takich osób było w tym roku ponad 5 tysięcy. Zaoszczędzamy w ten sposób czas, a także energię. Wcześniej również otrzymują nadpłatę podatku. Jak przekonuje Jakub Zięba, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Limanowej, składanie pit-u drogą elektroniczną wcale nie jest skomplikowane. – Musimy pamiętać, że zamiast e-podpisów należy podać takich pięc cech osobowych. Imię i nazwisko, datę urodzenia, NIP lub PSL oraz kwotę przychodu za 2010 rok. Z tym ostatnim jest najwięcej problemów.

Nie zapominajmy również o przekazaniu 1% podatku. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS organizacji pożytku publicznego oraz wyliczyć jeden % podatku. Resztą formalności zajmie się już Urząd Skarbowy.

Wzorem poprzednich lat US w sobotę 28 kwietnia (sobota) będzie czynny od 9-13.00. W piątek 27 jak i 30 kwietnia, Urząd Skarbowy będzie czynny do godziny 18.00.

Zobacz również