Barbara Dziwisz do Bolesława Żaby: Pana działania są dla mnie krzywdzące

Barbara Dziwisz do Bolesława Żaby: Pana działania są dla mnie krzywdzące

– Czuję wewnętrzną potrzebę zwrócenia przyznanego mi medalu za zasługi na rzecz gminy Mszana Dolna. Tymi słowami skwitowała przyznany medal przez Bolesława Żabę – Barbara Dziwisz, podczas uroczystości 20 – lecia samorządu Gminy Mszana Dolna.

Barbara Dziwisz rozpoczęła swoje wystąpienie od gratulacji i życzeń dla mieszkańców. By później w swoim oświadczeniu przejść od meritum wystąpienia.

– Podejmowane przez Pana działania są niezrozumiałe, pozamerytoyczne i krzywdzące – mówiła podczas obchodów 20-lecia samorządu Gminy Mszna Dolna, Barbara Dziwisz.

Uruczystość ta odbywała się w Łostówce (gm Mszana Dolna). Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć tych, którzy ten samorząd tworzą i go tworzyli. Po przypomnieniu historii samorządu gminy, Bolesław Żaba, Wójt Gminy wręczał pamiątkowe wyróżnienia i statuetki. Odebrali jej byli wójtowie – Stanisław Potaczek i Tadeusz Patalita, a także zasłużeni na rzecz rozwoju gminy samorządowcy. Odznaczenie i dyplom otrzymała również Barbra Dziwisz, która przyczytała wszystkim zgromadzonym przygotowane oświadczenie.

Skrytykowała w nim m.in. działania obcnego wójta, które odniosła do swojej osoby. – W związku zaistniała sytucją działaniami Pan – wójcie, mającymi na celu dyskrimancję mojej wieloletniej pracy na stanowisku dyrektora szkoły czuję wewnętrzną potrzebę zwrócenia przyznanego mi medalu za zasługi.

Barbara Dziwisz zwróciła medal.

Na sali przez chwilę pojawiła się konsternacja. Bolesław Żaba przez chwilę zaskoczony stwierdził, że ze względu na zaproszonych gości nie będzie komentował oświadczenia Pani Barbary Dziwisz. – Moje działania w stosunku do Pani Barbary były podjęte zgodnie z prawem. Mam pełne prawo do podejmowania samodzielnych decyzji w tym zakresie.

Zobacz również