Gródek nad Dunajcem. Śmiertelne potrącenie

Gródek nad Dunajcem. Śmiertelne potrącenie

Dziś ok 4.10 doszło do potrącenia osoby pieszej. Na miejscu grupa osób udzielała pierwszej pomocy potrąconemu, a następnie załoga karetki pogotowia przejęła akcję reanimacyjną.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23 -letni kierujący samochodem osobowym m-ki Renault jadąc przez miejscowość Gródek w kierunku Nowego Sącza ok. godz. 4.00 zauważył dwóch mężczyzn idących prawą strona jezdni w kierunku Nowego Sącza, w pewnym momencie jeden z mężczyzn przewrócił się na jezdnię tuż przed jadącym samochodem, gdzie kierujący nie zdążył wyhamować i potrącił leżącego mężczyznę. Kierujący Renault był trzeźwy.

Natychmiast zatrzymał samochód i zaczął udzielać pomocy potrąconemu mężczyźnie. Jak ustalono potrąconym mężczyzną był 19-letni mieszkaniec Boguszowej, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Mężczyzna z którym szedł zapamiętał jedynie, że jego towarzysz się przewrócił. Kolega potrąconego mężczyzny został przebadany na zawartość alkoholu wynik ok. 1 promil. Na miejscu czynności wykonywał zespół wypadkowy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu pod nadzorem Naczelnika WRD oraz z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów z KMP w Nowym Sączu.

 

W dniu 12 maja 2012 r. ok. godz. 12.15 w miejscowości Łącko na brzegu rzeki Dunajec jeden z uczestników zawodów wędkarskich ujawnił zwłoki 36-letniego mężczyzny biorącego udział w zawodach jako sędzia tych zawodów. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem Komendanta KP Stary Sącz. Zwłoki zostały zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Postepowanie w tej sprawie prowadza policjanci z KP Stary Sącz.

Zobacz również