Indeksy dla „Orkana"

Indeksy dla „Orkana"

Dzięki udanemu startowi w XVI Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim indeksy na tę uczelnię zagwarantowali sobie: Ewelina Gembacz, Karolina Szymańska, Dominik Kawalec, Katarzyna Gołąb i Piotr Więcek.

Kończą się egzaminy maturalne, a więc teraz maturzyści oczekiwać będą na wyniki, które zadecydują o przyjęciach na wyższe uczelnie. Jednak w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej jak co roku część maturzystów może spać spokojnie – indeksy mają już zapewnione.

Indeks na UJ ma też zdobywczyni pierwszego miejsca w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej – Maria Widomska.

Zapewnione przyjęcie na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie mają laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z zakresu matematyki oraz fizyki: Krzysztof Wikar, Paweł Wojcieszak, Łukasz Rosiek i Piotr Jabłoński.

O znalezienie się w gronie studentów może być też spokojna Marlena Sułkowska – laureatka XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Piotr Więcek finalista eliminacji centralnych Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.

Zatem jedenastu tegorocznych absolwentów limanowskiego „Orkana” ze spokojem oczekuje na wyniki matury, przy czym „podwójny indeks” ma Piotr Więcek (konkurs o UJ i olimpiada misyjna) oraz Paweł Wojcieszak (diamentowy indeks AGH zarówno z matematyki jak i z fizyki).

 

Zobacz również