Kierat 2012. Zawodnicy MOK-u Mszana Dolna w czołówce

Kierat 2012. Zawodnicy MOK-u Mszana Dolna w czołówce

Na starcie Kieratu stanęło 530 zawodników. Maraton ukończyło 352 zawodników. Najlepszy z nich był Maciej Dubaj z Krakowa. Drugą lokatę zajęli: Piotr Majkowski z Mszany Dolnej i Tomasz Kłodnicki z Dobrej (obaj MOK Mszana Dolna). Wśród Pań najlepsza była Czeszka Magda Horova

Pierwszy zawodnik, znany już z kieratowych wyczynów Maciej Dubaj z Krakowa reprezentujący Salewa TRAILteam pojawił się na mecie nadspodziewanie szybko, bo już po 11 godzinach i 50 minutach biegu. W ten sposób pobił on zeszłoroczny rekord ustanowiony przez Macieja Więcka. Na pierwszą pozycję wysforował się już pomiędzy pierwszym a drugim punktem kontrolnym i prowadzenie utrzymał do końca. Drugi czas 13:22 osiągnęli Piotr Majkowski z Mszany Dolnej i Tomasz Kłodnicki z Dobrej. Obydwaj reprezentowali MOK Mszana Dolna.
Najszybszą zawodniczką była znana już fanom Kieratu Czeszka Magda Horova reprezentująca klub USK Praha, która osiągnęła na mecie czas 17:04. Kolejne kobiety na mecie to Magdalena Gruziel z Warszawy oraz Anna i Elżbieta Sułkowskie z Limanowej, które dotarły na mętę z czasem 17:59.
Najstarszym zawodnikiem był 73-letni Roman Pietrzak z Warszawy, który dotarł do 80 km trasy w czasie 20:56, najmłodszą zawodniczką Dorota Lachor z Kłodnego, która przeszła 28 km w czasie 5:28.
Najlepszymi zawodnikami z Limanowej byli Piotr Kulig (czas na mecie 17:03) wśród mężczyzn oraz Anna i Elżbieta Sułkowskie wśród kobiet.

Źródło: maratonkierat.pl/powiat.limanowa.pl

Zobacz również