Kto będzie dyrektorem szpitala?

Kto będzie dyrektorem szpitala?

Nowy dyrektor limanowskiego szpitala będzie znany najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Kandydatów jest trzech, ale nazwiska są głęboko skrywane. Nieoficjalnie mówi się, że limanowskim szpitalem pokieruje jedna z trzech osób: Marcin Radzięta, Marek Surowiak, bądź Antoni Róg, który przestał doradzać Bolesławowi Żabie, Wójtowi Mszany Dolnej.

– Jest trzech kandydatów, którzy mają doświadczenie i spośród nich wybierzemy – wyjaśnia Jan Puchała, Starosta Limanowski.

Być może żadne z prezentowanych kandydatów nie zasiądzie na fotelu dyrektora szpitala. I jest ktoś czwartek o kim nie wiadomo i nie mówiło się do tej pory. W Piątek wszystko się wyjaśni. Bo wtedy zbierze się komisja konkursowa, która wyłoni jednego z trzech kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu. A na czwartkowej sesji Rady Powiatu starosta limanowski zasygnalizował kolejne nieprawidłowości jakie pojawiły się  po kontroli w limanowskim szpitalu.

– Łączna wysokość strat dla Szpitala Powiatowego w Limanowej na tym etapie kontroli, wynikłych ze zmian zastosowanych materiałów lub nie wykonania pełnego zakresu robót  opisanych w powyższych punktach – to  około 400  tys. zł brutto mówił do radnych podczas swojego wystąpienia na sesji Jan Puchała.

– Wyniki powyższych ustaleń kontroli zostały przesłane jako uzupełnienie do złożonego zawiadomienia do Prokuratury.

Radni nie chcieli nam komentować do kamery tych przedstawionych przez starostę informacji.

Zobacz również