Laskowa ma własną muszlę koncertową

Laskowa ma własną muszlę koncertową

Laskowa. Mszą świętą rozpoczęły się obchody tegorocznego Gminnego Dnia Strażaka. W tym roku impreza była połączona z poświęceniem nowo wybudowanej muszli koncertowej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14 mszą świętą. Kolejnym punktem programu był przemarsz jednostek OSP na boisko sportowe gdzie miała miejsce dalsza część imprezy.

Na scenie zaprezentowała się regionalna kapela Laskowioki, Orkiestra Dęta z Laskowej oraz zaproszony specjalnie na tą okazję zespół Krakus. Jest to najstarszy w Polsce zespół działający przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Muszla koncertowa powstała przy wspólnym działaniu rady sołeckiej oraz gminy Laskowa. Jest zlokalizowana przy boisku sportowym LSK Laskovii. Z zewnątrz nie wygląda ona tak okazale, ale za to w środku jest bardzo ładna – mówi Zdzisław Pajor, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy ma zostać rozegrane także derbowe spotkanie A klasy pomiędzy Jaworzanką  a Laskową. Na wieczór zaplanowano zabawę z  plenerową z zespołem Teqila.

Impreza ma trwać do godziny 23.

Zobacz również