Mszana Dolna. Dzień Dziecka z "Ziarnem"

Mszana Dolna. Dzień Dziecka z "Ziarnem"

Kto ogląda czasem "Ziarno" – katolicki program dla dzieci w TVP1 w sobotnie poranki, z pewnością zna tego niezwykłego hierarchę – Ksiądz bp. Antoni Długosz na co dzień pomaga w posłudze w diecezji częstochowskiej jej ordynariuszowi.

A więc robi to, co do zakresu obowiązków biskupa pomocniczego należy ; wizytuje parafie, bierzmuje młodzież, wyświęca kapłanów, pełni dyżury w częstochowskiej Kurii.  Ale my znamy bpa Długosza z innej strony – w „Ziarnie” ten wiecznie uśmiechnięty biskup tańczy, śpiewa, przywdziewa na siebie szaty królów, proroków i innych biblijnych i historycznych postaci. Jego barwnych opowieści z rozdziawionymi buziami słuchają dzieci w telewizyjnym studio i przed ekranami telewizorów.

Do Mszany Dolnej przyjeżdża nie po raz pierwszy. Gościł w naszym mieście dwukrotnie w roku 2008. Z dziećmi spotkał się w kaplicy przy Parafii Miłosierdzia Bożego, a było to w kwietniu i grudniu. Tym razem „biskup od dzieci” jak często przedstawia się bpa Długosza, przyjedzie do Mszany Dolnej w Dzień Dziecka – 1 czerwca, w najbliższy piątek.

Spotkanie z maluchami i ich Rodzicami rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, której przewodniczyć będzie Ksiądz bp. Antoni Długosz. A po Mszy św. ok. godz. 18.30 spotkanie dzieciaków z całego miasta i okolic z biskupem. Będzie zabawa, taniec, śpiew poprzez które bp. Antoni ewangelizuje i najmniejszym w taki właśnie sposób pomaga poznać Jezusa.

Źrodło i fot: UM Mszana Dolna

Zobacz również