Mszana Dolna. Uciekał przed policją, bo miał 3.1 promila

Mszana Dolna. Uciekał przed policją, bo miał 3.1 promila

Policjanci z Mszany Dolnej zatrzymali w Podobinie 20-latka, który uciekał z prędkością ponad 160 km/h. Kierowca był pijany. Miał 3.1 promila alkoholu we krwi. Policjanci pijanemu uciekinierowi naliczyli 42 pkt karne.

Wczoraj ok 18:30 policjanci z Mszany Dolnej zostali poinformowani, że po terenie miasta ma się poruszać VW Golf, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Informacja ta została przekazana do patroli. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Limanowa byli w tym czasie na ul. Orkana i zauważyli pojazd, którym wg opisu mógł się poruszać nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli więc jadąc za nim podali kierowcy sygnały do zatrzymania, tak świetlne jak
i dźwiękowe.

Kierujący VW nie reagował na nie i gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli więc pościg. Uciekinier wg wskazań prędkościomierza w radiowozie poruszał się po ul. Orkana z prędkością około 100 km/h, po czym skierował się w stronę Podobina. Gdy dojechał do tej miejscowości jego prędkość wynosiła już około 160 km/h, przy dozwolonej 50 km/h. Pościg za nim trwał cały czas.  W Podobinie na łuku drogi kierowca VW stracił panowanie nad autem, które wjechało do przydrożnego rowu.

Policjanci podbiegli do samochodu, w którym znajdował się tylko kierujący, który po otwarciu drzwi wypadł z samochodu raz dlatego, ze nie był zapięty w pasy bezpieczeństwa a dwa, że jego stan nietrzeźwości mocno utrudniał mu utrzymanie równowagi. Mężczyzna nadal usiłował uciec. Został zatrzymany
i doprowadzony do radiowozu, gdzie okazało się że stężenie alkoholu w jego organizmie sięga 3.1 promila.

Uciekinier to 20-latek, mieszkaniec gm. Mszana Dolna. Praw jazdy zostało mu zatrzymane na 1,5 roku, a on sam trafił do Izby Wytrzeźwień.  Policjanci analizując przebieg pościgu naliczyli 20-latkowi 42 punkty karne. Popełnił w sumie 5 wykroczeń i przestępstwo.

 

Zobacz również