Na skrzydłach marzeń

Na skrzydłach marzeń

11 maja mija termin nadsyłania zgłoszeń do IV edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana. Trzy poprzednie edycji pokazały nam wyraźnie i dobitnie, że mamy wśród naszej młodzieży naprawdę dużo grono osób, posiadających poetycką wrażliwość.

 

Wierzymy, że IV edycja Konkursu tylko to potwierdzi i prędzej czy później objawi się talent poetycki na miarę Zosi Smreczyńskiej, ukochanej i tragicznie wcześnie zmarłej córki Władysława Orkana. – mówi Joanna Michalik, pełnomocnik burmistrza ds. MBP.

Konkurs organizują Limanowska Powiatowa i Miejska Biblioteka wespół ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta i redakcją „Almanachu Ziemi Limanowskiej”. „Na skrzydłach marzeń” taki jest tytuł i jednocześnie przesłanie tegorocznej jego edycji. Kierowany jest on do uczniów klas V i VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu limanowskiego. Każdy uczestnik może przysłać od jednego do trzech swoich tekstów poetyckich. Czemu właśnie marzenia, ta dziedzina naszej wyobraźni? Marzenia mogą dotyczyć wielu dziedzin życia, począwszy od bliskich rzeczywistości (dom, rodzina, przyjaciel, najbliższa okolica) aż po wyobrażenia nierzeczywiste, bliskie fantastyce. Marzenia odgrywają w naszym życiu ważną rolę stając się często motorem działania i wyznaczając jego cel. Trudno wyobrazić sobie myślenie o przyszłości bez marzeń. Zachęcamy do tego by zwrócić uwagę na hasła: marzenie i marzyć w słowniku języka polskiego, mogą one być bardzo pomocne w konkursowych poszukiwaniach – zaznaczają organizatorzy.

Regulamin Konkursu zamieszczony jest na stronie www.mbp.limanowa.pl. Dodatkowe i szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 3371611 oraz 3372140 oraz pisząc na mail: mbpl@op.pl

Zobacz również