Nie będzie likwidacji Sądu Rejonowego w Limanowej

Nie będzie likwidacji Sądu Rejonowego w Limanowej

Dzisiaj rano Jarosław Gowin Minister Sprawiedliwości podjął decyzję, że limanowski sąd nie zostanie przekształcony. Minister zrobił wyjątek w procesie reorganizacji sadów rejonowych.

To bardzo dobra wiadomość – mówi Jan Puchała, Starosta Limanowski. 

– Dziękuję Panu Ministrowi za pozytywną decyzję dla mieszkańców powiatu limanowskiego, dziękuję za chęć dialogu. Pragę wyrazić ogromną wdzięczność Prezesowi Sadu Rejonowego w Limanowej Panu Piotrowi Borkowskiemu za ogromną pomoc merytoryczną i zaangażowanie we wspólne działania na rzecz limanowskiego sądu, szczególnie podczas  rozmów z Panem Ministrem Sprawiedliwości. Dziękuję za zaufanie jakim obdarzył mnie Konwent Wójtów i Burmistrzów.

Konwent Wójtów i Burmistrzów upoważnił do reprezentowania interesu regionu w sprawie obrony Sadu rejonowego w Limanowej Pana Jana Puchałę Starostę Limanowskiego oraz Pawła Stawarza Wójta Gminy Jodłownik.

– Jest decyzja ministra sprawiedliwości w tej sprawie. Jarosław Gowin zdecydował o utrzymaniu limanowskiej placówki. Sąd został potraktowany wyjątkowo, bo przemawiały za tym przede wszystkim argumenty merytoryczne: liczba spraw, zatrudnienie i baza – mówił tuż po dzisiejszym spotkaniu z ministrem dla portalu sądeczanin.info poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Czerwiński.

Przypomnijmy. Spotkania z Ministrem Sprawiedliwości Jarosławem Gowinem odbyły się na początku stycznia br. a uczestniczyli w nim; Piotr Borkowski Prezes Sądu Rejonowego w Limanowej, Jan Puchała Starosta Limanowski, Tomasz Krupiński Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, a także Paweł Stawarz Wójt Gminy Jodłownik.

Zobacz również