Pociąg, ktory przenosi w czasie

Pociąg, ktory przenosi w czasie

Z Nowego Sącza przez Limanową, Tymbark, Dobrą, Kasinę Wielką, Mszanę, Rabkę do końcowego przystanku w Chabówce. 20 maja 2012 będzie można się przejechać parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną.

W programie przejazd pociągiem retro złożonym z lokomotywy Ty2 oraz zabytkowych wagonów pasażerskich na trasie Nowy Sącz – Chabówka, pikniki regionalne na stacjach: Limanowa, Dobra k. Limanowej, Kasina Wielka, Mszana Dolna, Rabka Zdrój połączone z prezentacją walorów turystycznych poszczególnych gmin regionu (postoje po 20-30min), zwiedzanie Izby Tradycji Nowosądeckiego Węzła Kolejowego. W trakcie imprezy uczestnikom towarzyszyli przewodnicy PTTK, którzy opowiadali o ciekawostkach turystycznych regionu i nie tylko.

historycznych grup rekonstrukcyjnych w strojach wojskowych oraz cywilnych z epoki, odgrywali scenki rodzajowe nawiązujące do czasów świetności monarchii Austro-Węgierskiej. Uczestnicy przejazdu koleją brali także udział w licznych atrakcjch i niespodziankach, które przygotowali gospodarze każdej ze stacji na których pociag się zatrzymywał. Imprezę zakończyło zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

 

Zobacz również