Politycy po "okrągłym stole" – bez mediów

Politycy po "okrągłym stole" – bez mediów

W miniony poniedziałek limanowscy politycy spotkali się przy okrągłym stole aby jak mówi starosta limanowski Jan Puchała: Wyciszyć atmosferę i wyjaśnić nieporozumienia, których ostatnio nie brakowało. Spotkanie to odbyło się bez udziału mediów.

Przedstawiciele wszystkich sił politycznych z naszego regionu spotkali się w miniony poniedziałek w starostwie powiatowym w Limanowej, aby „oczyścić” niezdrową atmosferę jaka panuję między sprawującymi władzę, a opozycją. Spotkanie, to odbyło się z inicjatywy Jana Puchały, starosty limanowskiego. – Chcieliśmy w spokoju i bez udziału mediów porozmawiać na tematy, które mogą mieć wpływ na przyszły rozwój powiatu limanowskiego.

Gospodarz spotkania zaprosił szefa Prawa i Sprawiedliwości – Wiesława Janczyka. Platformę Obywatelską reprezentowali: Tadeusz Patalita i Marian Wójtowicz, Urszula Nowogórska i Franciszek Dziedzina. Wśród obradujących był również obecny Tomasz Krupiński, Przewodniczący Rady Powiatu.

Nie wiadomo, co tak naprawdę ustalono podczas tego spotkania, bo politycy mówili ogólnikami i wspólnie umówili się, że nie będą komentować ustaleń i sczegułów spraw o których rozmawiano. Wydano wspólne oświadczenie, które było swoistym, dość lakonicznym resume.

– Zależy nam na rozwoju naszego powiatu – skomentował dla nas obrady „okrągłego stołu”, Jan Puchała, starosta limanowski. – Nie chciałem abyw nim uczestniczyły media, bo nie zależy nam na promocji, ale na oczyszczeniu atmosfery, która już od dłuższego czasu jest niezdrowa.

– Popieramy działania starosty i zarządu – dopowiada Wiesław Janczyk (PiS). – Dla wsparcia tych inicjatyw jest potrzebny dialog z innymi siłami politycznymi, również z opozycji. Umówiliśmy, że nie będziemy wydawać oświadczeń, bo to spotkanie jest jednym z pierwszych, które ma być zapowiedzią lepszej współpracy.

Na razie o współpracy z opozycją być nie może, bo ta w Radzie Powiatu jest skromna. Jest na pewno niestabilna i tworzy się li tylko i wyłącznie przy okazji konkretnych spraw jak chociązby tych związanych z odwołaniem ze stanowiska dyrektora limanowskiego szpiatala – Dariusza Sochy.

– Cieszę się z inicjatywy zaproponowanej przez starostę – mówi Marian Wójtowicz, reprezentujący PO w Radzie Powiatu. – Czy to spotkanie zmieni coś w naszych relacjach, tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak. Potrzebny jest wspólny dialog i rozmowa.

Spotkanie przy „okrągłym stole” odbyło się bez udziału mediów. Być może politycy doszli do wniosku, że spór, który pokazują lokalne media, to tylko „nadmuchany” balon, który nigdy nie pęknie, bo w interesie mediów jest, aby cały czas dmuchać w niego powietrze.

Zobacz również