Pościg za Ducati, które jechało 160km/h

Pościg za Ducati, które jechało 160km/h

Limanowska policja zatrzymała motocyklistę, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Ducati mknęło ulicami Limanowej z prędkością 160km/h. Motocyklista został zatrzymany w Siekierczynie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Limanowej podczas patrolu Rynku limanowskiego zauważyli motocyklistę który włączając się w ruch okrężny nie sygnalizował tego manewru, ponadto tablica rejestracyjna motocykla była wygięta przez co nie było możliwości ustalenia numerów. Do zatrzymania kierującego Ducati, skierowany został policjant, który pełnił służbę patrolową oznakowanym motocyklem. Jadąc za ww. pojazdem, podał kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe
jednak kierowca nie reagował na nie i gwałtownie przyspieszył. W związku z tym podjęty został pościg, który trwał około 7 kilometrów i zakończył się w Siekierczynie.      
– Uciekinier podczas jazdy poruszał się z prędkością około 160 km/h, wyprzedzał na skrzyżowaniach, na linii podwójnej ciągłej, stwarzał bardzo realne zagrożenie w ruchu drogowym – mówi Stanisław Piegza, rzecznik prasowy limanowskich policjantów.

Kierowca motocykla to 21 latek, mieszkaniec gm. Limanowa. Poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, z zamocowanymi numerami rejestracyjnymi od innego pojazdu, bez OC, nie posiadał kategorii prawa jazdy uprawniającej go do kierowania motocyklem.

Kierowca Ducati był trzeźwy. Łącznie za popełnione wykroczenia 21-latkowi, naliczono 51 punktów karnych i zatrzymano prawo jazdy kat.” B”. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w Sądzie.              

Zobacz również