Spokojnie na drogach w ciągu weekendu

Spokojnie na drogach w ciągu weekendu

Trzy kolizje drogowe na szczęście nikomu nic się nie stało. W 2 przypadkach ukarani mandatami karnymi w jednym przypadku kierujący pouczony.

Wszystkich zatrzymano w niedzielę.

Pierwszy z nich zatrzymany został około godz. 01:00 w Rabie Niżnej, mieszkaniec Olkusza kierował Toyotą mając w organizmie stężenie alkoholu, które sięgało 2.2 promila, nie miał przy sobie uprawnień.

Drugi nietrzeźwy kierowca w Podłopieniu około godziny 02:20, kierował Fiatem Punto, okazał się nim mieszkaniec gm. Jodłownik, badanie na zawartość alkoholu wykazało , że ma on w organizmie 1.4 promila alkoholu, co więcej mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Ostatni z ujawnionych nietrzeźwych kierujących, około godziny 04:50 w Mszanie Dolnej kierował VW Transporterem po ul. Orkana, mając w organizmie stężenie alkoholu, które sięgało 1.1 promila, mężczyźnie, mieszkańcowi Chabówki zatrzymano Prawo Jazdy.

W piątek ok 21:30, dyż. KP Mszana Dolna, otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że mężczyzna, który pilnuje placu budowy mostu w Mszanie Dolnej może być nietrzeźwy, skierowani na miejsce policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu i wykazało ono, że ma on w organizmie 2.66 promila. Powiadomiony o fakcie kierownik ds. ochrony skierował na miejsce innego pracownika.

Zobacz również