Sukcesy uczniów ZSTiO w ogólnopolskich konkursach

Sukcesy uczniów ZSTiO w ogólnopolskich konkursach

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odnoszą sukcesy w ogólnopolskich konkursach. W tym roku nie było inaczej.

W tegorocznym wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Program Komputerowy, organizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich odział w Krakowie, I miejsce zajął program Aplikacja Egzaminacyjna wykonany przez uczniów Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej Stanisława Dudę i Piotra Szubryta pod kierunkiem mgr inż. Piotra Kozieła. Tym samym program awansował do etapu ogólnopolskiego.

Program ten umożliwia głównie przeprowadzenie egzaminów testowych oraz przygotowanie się do tych egzaminów. Oprócz tego aplikacja prowadzi szczegółowe statystyki, co umożliwia nauczycielowi szybką diagnozę z jakim materiałem uczniowie mają największy problem.

Aplikacje można zobaczyć pod adresem: http://zstio-projekt.tk

 

W innym konkursie dobrze spisał się także Grzegorz Piętoń, uczeń klasy I o kierunku Technik Elektryk z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO – PLANETA” w kategorii prac indywidualnych. Do udziału w konkursie zachęciła go mgr Beata Zborowska – nauczyciel biologii.

Grzegorz od kilku lat interesuje się fotografią. Jak sam wspomina: „to tato wzbudził u mnie zainteresowanie tą dziedziną sztuki, zabierając mnie na wspólne fotograficzne wędrówki i udzielając mi niezbędnych wskazówek dotyczących technik, sprzętu i  jakości wykonywanych zdjęć. Bardzo dużo na temat sztuki fotografowania nauczyłem się podczas warsztatów fotograficznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę w Limanowej.”

Zobacz również