W Mszanie Dolnej pobiegli po zdrowie

W Mszanie Dolnej pobiegli po zdrowie

W minioną niedzielę (20.05) w Mszanie Dolnej 17 osób zdecydowało się przebiec wyznaczoną trasę a sygnał do startu należał do Pana Starosty. Jak zwykle pierwsi pojawili się młodzi ambitni biegacze a potem za nimi długo, długo nic, mocną zwartą grupę zamykał Zygmunt Łyżnicki wraz z najmłodszymi zaciętymi sportowcami, których wysiłek został potem wyróżniony.

bowiązkowo były dyplomy i puchary od Pana Starosty: dla najmłodszego uczestnika biegu – był nim sześcioletni Patryk Gorączka z Krakowa, najstarszego – Jerzego Czyszczonia, natomiast pierwsze miejsca na mecie to ex aequo Piotr Adamczyk i Michał Mstowski, trzeci dobiegł Grzegorz Rataj. Pozostałe nagrody rozdzielono w sposób sprawiedliwy – urządziliśmy szybką tomblę czyli loterię numerów startowych.

Wprawdzie akcja nie jest skierowana na rywalizację, biegnie się dla przyjemności, skierowana jest zarówno dla amatorów jak i zawodowców, warto w tym miejscu podkreślić, że mocny trzon stanowi nasza mszańska sekcja. Akcja ma na celu zachęcić do biegania, więc za rok w maju… Pobiegniemy znowu !

Żródło i fot: UM Mszana Dolna

Zobacz również