GK. Ile i co posiadają włodarze gmin i miast powiatu limanowskiego

GK. Ile i co posiadają włodarze gmin i miast powiatu limanowskiego

Urząd Skarbowy sprawdził samorządowców na podstawie złożonych przez siebie oświadczeń majątkowych czy nie wzbogacili się w podejrzany sposób, a mieszkańcy mogą zobaczyć na co idą zarobki lokalnej władzy – czytamy w Gazecie Krakowskiej.

Największy w Małopolsce dziennik pokusił się o zestawienie majątków sądeckich i limanowskich burmistrzów i wójtów. Gazeta brała pod uwagę na podstawie dokumentów, akcje, zawartość kont bankowych, a także wartość nieruchomości i samochodów. My zajęliśmy się gsopodarzami miast i gmin powiatu limanowskiego.

Na tle 29 prześwietlonych wójtów i burmistrzów, nieźle prezentują się samorządowcy z limanowszczyzny. Ranking ten otwiera Władysław Bieda, którego majątek gazeta szacuje na prawie 2mln 700 tysięcy złotych. Burmistrz Limanowej posiada m.in. 2 domy, 2 działki o powierzchni 24 arów oraz dwa samochody.

4 miejsce zajął Bolesław Żaba wójt Mszany Dolnej. Jego majątek gazeta oszacowała n 811 tysięcy złotych. Wójt Mszany dolnej jest właścicielem domu, gospodarstwa rolnego, a także dwóch samochodów, w tym opla insigni, który wg gazety jest wart ok 100 tysięcy złotych.

7 pozycja przypadła w udziale Tadeuszowi Filipiakowi. Majątek Burmistrza Mszany Dolnej gazeta szacuje na niewiele ponad 700 tysięcy złotych.

10-tkę zamyka Lech Nowak, Wójty Tymbarku. Jego majątek gazeta wyliczyła na przeszło 600 tysięcy złotych.

16 – jest Władysław Sadowski, 17 – Władysław Pazdan, 21 – Janusz Potaczek, 22 – Adam Sołtys, Wójt Słopnic. Paweł Stawarz, Wójt Jodłownika w rankingu jest 24. 25 jest Stanisława Niebylska(Wójt Laskowej), 27 miejsce zajmuje Czesława Rzadkosz – sternik gminy Łukowica.

Ranking gazety zamyka Benedykt Węgrzyn. Majątek Wójta Dobrej oszacowano na ok. 105 tysięcy złotych.

Zobacz również