Mszana Dolna. Pijany kierowca odmówił badania na alkohol

Mszana Dolna. Pijany kierowca odmówił badania na alkohol

Osiem kolizji drogowych. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego i dwóch, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu.

1 czerwca ok 12:00 w Olszówce doszło do wypadku drogowego. Kierujący Audi, 20-latek, na łuku drogi utracił panowanie nad samochodem, który zjechał na lewy pas drogi i zderzył się z Oplem, którym kierowała 28 letnia mieszkanka Krakowa, z nią podróżowała 6-latka. Obydwie z obrażeniami ciała zostały zabrane do szpitala w Limanowej, gdzie pozostały na dalszym leczeniu. Kierowcy Audi nic się nie stało, obydwoje kierujący rzeźwi.

W poniedziałek rano ok 05:00 dyż. KP Mszana Dolna otrzymał zgłoszenie, że po terenie miasta porusza się samochód Daewoo, którego kierowca może być nietrzeźwy. O godzinie 05:10 policjanci patrolując
ul. Kolbego zauważyli wskazany pojazd stojący w żywopłocie. Z samochodu tego od strony kierowcy wysiadał mężczyzna. Widząc policjantów zaczął uciekać, został po kilku metrach zatrzymany.

W związku z tym, że od mężczyzny wyczuwalna był woń alkoholu policjanci postanowili poddać go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak mężczyzna ten odmówił takiego badania, więc została mu pobrana do badań krew. Dalsze ustalenia wykazały, że 41-latek posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od grudnia 2010r do grudnia 2013r. Pojazd został zabezpieczony do dalszych badań.

 

Zobacz również