Odkryj Beskid Wyspowy. Początek już 24 czerwca na Śnieżnicy

Odkryj Beskid Wyspowy. Początek już 24 czerwca na Śnieżnicy

24 czerwca rozpoczyna się największa impreza turystyczna w naszym regionie „Odkryj Beskid Wyspowy”. Będzie to trzecia edycja akcji.

W tym roku pomysłodawca akcji – Czesław Szynalik zaproponował trochę inny początek Okrywania Beskidu Wyspowego. – W tym roku dla wszystkich turystów, zwłaszcza tych z odległych zakątków Polski przygotowaliśmy ofertę „weekendu za pół ceny”. Ponad 45 ośrodków, restauracji, gospodarstw agroturystycznych i pensjoantów będzie za niską cenę świadczyć wysokiej jakości usługę turystyczną.

Na ponowne odkrycie czeka 12 szczytów. Akcja rozpoczyna się 24 czerwca od Śnieżnicy, a zakończy się 9 września na górze Potaczkowa. Czesław Szynalik góry Beskidu Wyspowego nazywa „małymi” Dolomitami. Uważa, że akcja „Odkryj Beskid Wyspowy”, to nie tylko impreza turystyczna. Jest ona szansą dla młodych ludzi.

– Jeżeli turyści do nas przyjadą, to ktoś musi się nimi zająć. I tutaj jest szansa dla młodzieży, bo są oni dobrze wykształceni i w tej akcji mogliby znaleźć pomysł „na siebie”.

Odkryj Beskid Wyspowy to akcja zapoczątkowana 2010 roku. Co roku impreza ta przyciąga po kilkadziesiąt tysięcy osób zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Więcej na temat akcji: www.odkryjebeskidwyspowy.pl

Fot: www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Zobacz również