"Ostre" ściganie czas zacząć. Będą utrudnienia podczas wyścigu

"Ostre" ściganie czas zacząć. Będą utrudnienia podczas wyścigu

Starosta Limanowski zachęca wszystkich fanów i kibiców sportów motorowych, aby w sobotę i w niedzielę wybrali się do Starej Wsi. Tam rozpoczyna się największa impreza sportowa w naszym regionie – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy Środkowej.

Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do Starej Wsi, aby dopingowali zawodników podczas GSMP – mówi Jan Puchała, Starosta Limanowski. – Myślę, że w bardzo ciekawy i przyjemny sposób można spędzić ten weekend.

117 zawodników wystartuje podczas tegorocznej 4 już edycji GSMP w Limanowej. Na trasie wyścigu pojawią się tuzy wyścigów górskich. Po raz pierwszy tereny powiatu limanowskiego gościć będą zawodników startujących w Mistrzostwach Słowacji.

– Mamy zawodników z zagranicy, więc impreza ta będzie miała charakter międzynarodowy – wyjasnia Bogdan Pałka, dyrektor wyścigu

– Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Czekamy już tylko na zawodników i kibiców. Impreza rozpoczyna się już w piątek – odbiorem administracyjnym i badaniem technicznym. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik – dodaje dyrektor wyścigu –  Bogdan Pałka.

Ale zawody to nie tylko wyścig. Organizatorzy przygotowali dla kibiców setki nagród w specjalnych konkursach. Będą również specjalni goście. – Do Limanowej przyjadą skoczkowie narciarscy z Rafałem Kotem, który opiekuje się od strony medycznej naszymi zawodnikami. Będą nagrody od sponsorów, więc atrakcji nie zabraknie – dodaje Waldek Wojtas, rzecznik prasowy GSMP/CEZ w Limanowej

Do zabezpieczenia wyścigu skierowana został również policja. Na czas wyścigu zmieni się organizacja ruchu. Zatem  mieszkańcy, zwłaszcza Starej Wsi i okolic muszą uzbroić się w cierpliwość na czas wyścigu.

– Droga relacji Limanowa – Stara Wieś – Zalesie przed skrzyżowaniem na Młyńczyska ( od strony Limanowej) będzie w dniach wyścigu wyłączona z ruchu od godziny 06:00 do godz. 22:00 – informuje Stanisław Piegza, rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

W związku z zamknięciem odcinka ww. drogi policjanci będą kierowali ruchem i udzielali informacji w rejonie: – skrzyżowania, Limanowa ul. J. Marka z ul. Z. Augusta, z tego rejonu ruch pojazdów będzie się mógł odbywać ul. Żwirki i Wigury w kierunku Roztokii Łukowicy,ewentualnie ul. Z.Augusta do ul. Kościuszki w stronę Wysokiego oraz Nowego Sącza, – skrzyżowanie Zalesie – Młyńczyska, jadący od Kamienicy będą na tym skrzyżowaniu kierowani w stronę Młyńczysk, Łukowicy, Jadamwoli.

Natomiast pojazdy jadące od Młyńczysk mogą być skierowane w stronę Zbludzy, Kamienicy gdzie można będzie skręcić w lewo na Zabrzeż, Łącko, ewentualnie w prawo na kierunek Szczawa, Lubomierz, Mszana Dolna. – Istnieje możliwość innego objazdu ( auta osobowe) dla tych którzy z kierunku Kamienicy czy Młyńczysk będą chcieli się przemieścić w stronę Limanowej a dalej w kierunku Bochni, otóż w Zalesiu ( przy Kościele) należy skręcić na Przełęcz Słopnicką, dalej przez Słopnice i tam dotrzeć można do drogi Krajowej K-28 w Zamieściu, skąd skręcając w prawo do Limanowej, ew. do Bochni, a w lewo Tymbark,Dobra, Gruszowiec.

UWAGA! W dwóch dniach wyścigu na odcinku drogi powiatowej 1609 ul. J. Marka do skrzyżowania z drogą Stara Wieś „Wola” będzie obowiązywał znak B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” ( nie dotyczy mieszkańców Starej Wsi, oraz osób posiadających przepustkę).

Na stronie www.wysciggorski.pl można znaleźć szczegółowe dane na temat samego wyścigu i jego organizacji.

 

Zobacz również