Pijany rowerzysta złamał obojczyk

Pijany rowerzysta złamał obojczyk

Podczas minionego weekendu policjanci odnotowali 13 kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Potrąconych zostało troje pieszych, natomiast uszkodzeniu uległo 20 pojazdów.

Przez ostatni weekend policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących. W piątek ok 19:05 w Łukowicy zatrzymany został do kontroli drogowej kierujący VW Golf, 40-latek mieszkaniec gm. Łukowica, który miał w organizmie stężenie alkoholu sięgające 1promil. Dalsze ustalenia wykazały, że mężczyzna ten posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do listopada br.

Kolejny nietrzeźwy, tym razem traktorzysta, 18-latek, zatrzymany został w sobotę ok 01:30 w miejscowości Niedźwiedź. Miał on w organizmie stężenie alkoholu, które sięgało 1.1 promila. Dalsze ustalenia wykazały, że kierujący traktorem nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę ok 13:50 w Mszanie Dolnej na ul. Grunwaldzkiej rowerzysta (50 lat), na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad rowerem i wywrócił się na drogę, został zabrany do szpitala w Limanowej, gdzie okazało się, że złamał obojczyk. Badanie na zawartość alkoholu ujawniło, że rowerzysta jest nietrzeźwy – 2.3 promila.

Zobacz również